MANS DĀRZS Nr. 8 2022

Praktiskais žurnāls MANS DĀRZS paredzēts visiem, kuriem pieder dārzs vai dārziņš un kas vēlas, lai tas būtu gan skaists, gan ražens.

2022. gada maijā žurnāls mainīja nosaukumu no IEVAS DĀRZS uz MANS DĀRZS.

Numurā lasi:

  • Tajā kopā ar @Mārīte Gailīte meklējam veidus, kā uzveikt likstas siltumnīcā un, lai dārzā būtu mazāk darba, mācāmies izmantot kartonu kā aizsargu pret nezālēm. Un to jau tu zini, ka dārzs nav tikai puķes un ēdamlietu dobes, īpašu noskaņu ainavā var ieviest arī ar mazajām arhitektūras formām. Šoreiz par to – ar ko apaudzēt arku un kā to veidot, lai ilgi un labi kalpo! Un kam gan nepatīk astilbes – krāšņi zied, nepatīk kaitēkļiem un vispār ir pelnījušās uzslavas. @StādaudzētavaBaižas saimniece Maija Baiža dalās padomos par audzēšanu un iepazīstina ar daudzveidīgām šķirnēm. Uz kāra zoba šajā numurā – paradīzes ābelīšu ēdamās šķirnes. Tā kā ar lielajiem āboliem nenoēdīsies, bet ievārījumam, kompotam vai pašdarītam vīnam mazie auglīši būs tieši laikā! Un pat, ja ķirša izmēra ābolīšus atstāj kokā par uzkodu putniem, krebu ābeles vērts stādīt kaut vai tikai pavasara bagātīgās ziedēšanas dēļ. Ciemojamies arī pie bioloģiskās saimniecības @ragāres saimnieka Jāņa Vaivaram – viņam ir atklāsmes gan par tēju vākšanu, 
  • gan nezāļu apkarošanu, gan filozofiskas pārdomas par dārzu kā iespēju dzīvot veselīgāk.
  • Un vēl – savā dārzā aicina ielūkoties @manssapnudarzs autore Dace Ziediņa un @hortusinspirante. Tur tiešām ir ko redzēt un no kā iedvesmoties.
  • Tādas mums augusta baudas un garšas!
Pievienot grozam
Šī e-izdevuma cena ir
vai

E-izdevumu arhīvs

 
×