IEVAS VESELĪBA Nr. 1 2022

Tava ātrā palīdzība – IEVAS VESELĪBA! Konsultanti – tikai labākie Latvijas speciālisti. Iznāk katru otro piektdienu.

Numurā lasi:

 • Stiprinājumu jaunajam gadam smelies paaudžu paaudzēs iemīļotās aktrises VELTAS SKURSTENES-LĀCES atziņās. Tādu viņai 91 gada garajā mūžā sakrājies ne mazums. Neskatoties uz to, ka dažkārt arī viņa jūtas «aizmirsts un atstāts, kā teiktu ēzelītis Iā-Iā... », Veltiņas moto ir pilns dzīvesprieka: «Kaut pakaļa pa zemi velkas, deguns jātur gaisā!»
 • Paslīdēju un nokritu. Ko nu?! Nepaļaujies uz to, ka, ja jau vari pakustināt traumēto roku un kāju, tātad lauzts nav. Nē, dodies tomēr pie ārsta! Kā labāk sadziedēt lūzumus un ko – gluži otrādi – noteikti nevajag darīt, stāsta traumatologs ortopēds, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Traumpunkta un uzņemšanas nodaļas vadītājs GUNTIS NAGLIS.
 • Bērns un pote pret kovidu. Vai drīkst vakcinēties, ja ir iesnas un klepus? Vai tiešām ir prāta darbs potēties ziemā, kad jau tā klejo saaukstēšanās vīrusi un imunitāte ir vājāka? Kādi ierobežojumi jāievēro pēc potēšanās – vai drīkst sportot un peldēties baseinā? Kā atšķiras bērnu un pieaugušo vakcīna? Vai vajadzīga arī balstvakcinācija? 
 • Jaunu gadu sākam ar jaunu rubriku – Zini savas tiesības. IEVAS Veselības žurnāliste ARTA LĀCE, rūdīta paciente, kas par veselības aprūpes sistēmas spožumu un postu pārliecinājusies uz savas ādas, palīdzēs atrast ceļu sistēmas juridiskajos džungļos, meklējot atbildes uz taviem jautājumiem par pacientu un viņu tuvinieku tiesībām. Raksti Artai arta.lace@santa.lv vai uzmeklē viņu Facebook (www.facebook.com/arta.lacis)!
 • Pacienti vēlas, lai ārsts ir rūpīgs, un tieši to savā darbā gan kā ķirurgs, gan kā pasniedzējs īsteno Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģiskās infekcijas klīnikas vadītājs, Latvijas Universitātes Ārstniecības fakultātes asociētais profesors ARNOLDS JEZUPOVS. Viņš nedod atlaides ne sev, ne citiem. «Pēc būtības esmu karavīrs, tāpēc disciplīna šķiet svarīga.»
 • Iekaisusi sirds! Saistībā ar kovidu un vakcināciju bieži dzirdam par miokardītu, bet ar to joki mazi – var iedzīvoties aritmijā un pat sirds mazspējā. Tomēr nav arī tik briesmīgi, kā varētu šķist pirmajā brīdī. Kāpēc? Skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs, ehokardiogrāfijas speciālists un invazīvais kardiologs AINĀRS RUDZĪTIS. 
 • Uzticēšanās dezinformācijai veselības jomā var izmaksāt sevišķi dārgi. Kā atšķirt melus no patiesības, un kāpēc ne vienmēr cilvēka prāts paļāvīgi ļaujas tam, ko saka zinātnieki? Dezinformācijas pētnieks un kritiskās domāšanas eksperts politikas zinātņu doktors MĀRTIŅŠ HIRŠS piedāvā konkrētus ieteikumus, kā atpazīt dezinformācijas simptomus, lai neiekristu melu lamatās.
 • Ja porcelāna zoba kronis pēkšņi no mutes nokļuvis uz tava šķīvja, nesteidzies mest ārā – ārsts to varbūt var uzlikt atpakaļ! Par izplatītākajām situācijām un risinājumiem stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Zobu protezēšanas klīnikas vadītāja UNA SOBOĻEVA.
 • Hokejista JĒKABA RĒDLIHA ģimene dalās ar saviem noslēpumiem, kā ēst veselīgi un kur un par cik iegādāties ekoloģisku pārtiku. 
 • Ziema ar kadiķa garšu. Stilistes un grima mākslinieces LOLITAS GRAUDIŅAS kadiķu receptes miesai un garam. 
 • Meklē IEVAS Veselību preses tirdzniecības vietās vai iegādājies elektroniski vietnē Manizurnali.lv!
Pievienot grozam
Šī e-izdevuma cena ir
vai

E-izdevumu arhīvs

 
×